top of page
OIP (2).jfif
perv.png
istockphoto-484207962-612x612.jpg
Левітуючі книги

Методична робота закладу

Додаток 3

до наказу відділу освіти

                                                                           від 10.10.2022 року №424

 

ПОЛОЖЕННЯ

про методичну роботу в системі освіти  Покровської міської ради

 

1. Загальні положення.

  1. Методична робота в закладах освіти Покровської міської ради здійснюється згідно  Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів в галузі освіти.

  2. Методична робота – це цілісна система взаємозалежних дій і заходів (аналітичної, організаційної, діагностичної, пошукової, дослідницької, науково- практичної, інформаційної діяльності), спрямованих на всебічне удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічних колективів, закладів освіти в цілому, а загалом  - на підвищення якості освітньої діяльності, досягнення оптимального рівня якості освіти, виховання та розвитку компетентного випускника.

  3. Мета методичної роботи: надання реальної, дієвої допомоги педагогам, класним керівникам, вихователям, іншим педагогічним працівникам щодо розвитку їхньої майстерності як поєднання професійних знань, навичок і умінь, властивостей та якостей особистості, необхідних для сучасного педагога; створення атмосфери зацікавленості в підвищенні кваліфікації (педагогічної майстерності), пріоритету педагогічної компетентності, творчих пошуків педагогічних колективів.

1.4.Основні принципи методичної роботи:

  1. Науковість: реалізація цього принципу містить у собі і глибокий аналіз конкретного стану справ у закладі освіти, вивчення найважливіших аспектів особистості і діяльності педагогічних працівників.

  2. Зв’язок з життям, актуальність: вимагає урахування не тільки глобаль- них проблем сучасності, але й проблем, близьких педагогічному колективу закладу освіти.

  3. Системність: вимагає підходу до методичної роботи як цілісної системи, оптимальність якої залежить насамперед від єдності мети, задач, змісту, форм і методів роботи з педагогічними працівниками, від спрямованості на високі кінцеві результати, передбачає також керованість, плановість усієї методичної роботи.

  4. Комплексний характер: передбачає єдність і взаємозв’язок усіх сторін і напрямків підвищення кваліфікації педагогічних працівників (з питань дидактики і окремих методик, теорій виховання, психології і фізіології, педагогічної етики і розвитку загальної культури тощо).

 

  1. Систематичність, послідовність, наступність, безперервність: дані принципи передбачають повне охоплення педагогічних працівників різними формами методичної роботи протягом усього навчального року, перетворення методичної роботи в частину системи безперервної освіти.

  2. Творчий характер методичної роботи (максимальна активізація педагогічних працівників): передбачає створення в освітній галузі  власної системи разом із педагогічними працівниками, що забезпечує діюче стимулювання творчих пошуків педагогів.

  3. Конкретність: передбачає урахування особливостей освітньої системи закладів освіти, диференційований підхід до учасників освітнього процесу.

  4. Спрямованість методичної роботи: націлює організаторів методичної роботи на пошук найважливіших, пріоритетних проблем і напрямків підвищення кваліфікації та форм роботи з педагогічними працівниками.

  5. Єдність теорії і практики спрямована на усунення двох небажаних крайностей:

а) недооцінки ролі і значення теорії й зайвої теоретичності методичної роботи; б) розриву між теорією з проблемами освітнього процесу та практичної частини.

  1. Оперативність,    гнучкість,     мобільність     методичної роботи: передбачає гнучке реагування на всі зміни, перебудову в разі потреби методичної роботи.

  2. Колективний характер методичної роботи при розумному сполученні загальношкільних, групових та індивідуальних, формальних і неформальних, обов’язкових та добровільних форм і методів методичної роботи і самоосвіти педагогічних працівників, створення сприятливих умов для ефективної методичної роботи, творчих пошуків педагогічних працівників.

1.5.Пріоритетні завдання методичної роботи:

  1. Побудова нової гнучкої моделі методичного сервісу, який оперативно і своєчасно реагував би на потреби суб’єктів педагогічної діяльності.

  2. Проведення методичних заходів в мережевій структурі на основі компетентнісного підходу.

  3. Дисемінація інноваційного досвіду методичної діяльності усіх рівнів (проектів, моделей інноваційних форм роботи, технологій тощо), оригінальних прогресивних ідей з метою впровадження в практичну діяльність, забезпечення нових якісних результатів.

  4. Забезпечення науково-методичного супроводу професійного розвитку педагогічних працівників в умовах глобалізації та відкритості інформаційного освітнього простору.

  5. Створення умов для розвитку пошуково-творчої активності та дослідно- експериментальної діяльності педагогічних кадрів.

  6. Утвердження нового   професійного      світогляду, творчої активності                       педагогів.

 

2.Організація та структура методичної роботи

 

  1. Структура методичної роботи – це сукупність взаємопов’язаних різних видів методичної роботи, визначених на певний термін, яка складається із взаємодіючих елементів, що відповідають меті і завданням, котрі стоять перед закладами освіти та втілюються у різних формах, методах і засобах. В організації методичної роботи та в її плануванні враховуються актуальні завдання розвитку системи освіти, відповідні нормативно-правові документи.

  2. Структура методичної роботи забезпечує:

  3. надання методичної, інформаційної, консультативної допомоги педагогічним працівникам;

  4. організаційно-методичний супровід освітнього процесу в інклюзивних класах (групах) закладів освіти, інтеграція дітей з особливими освітніми потребами в освітній простір з урахуванням їхніх індивідуальних потреб та можливостей;

  5. методичний супровід освітнього процесу в умовах упровадження Державного стандарту початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та базової загальної середньої освіти;

  6. забезпечення якісного методичного супроводу роботи з інтелектуально обдарованою молоддю;

  7. спрямування роботи вчителів випускних класів на якісну підготовку учнів до проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

  8. посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання; переорієнтація практики виховної роботи в закладах освіти у напрямі створення безпечного середовища для дітей, налагодження діалогу та довіри між педагогами, учнями та батьками;

  9. забезпечення соціально-психологічного захисту, психологічної допомоги дітям;

  10. вивчення, узагальнення, поширення і впровадження ефективного педагогічного досвіду педагогічних працівників;

  11. забезпечення безперервності навчання керівних і педагогічних кадрів шляхом курсів підвищення кваліфікації, запровадження у міжкурсовий період активних форм підвищення їх професійної майстерності.

  12. Координує методичну роботу в системі освіти Покровської міської ради Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Покровської міської ради Донецької області (Далі – Центр).

  13. Відділ освіти бере участь (за згодою) у підготовці та проведенні семінарів, інших методичних заходів, координує діяльність усіх структурних одиниць методичної роботи, роботу предметних методичних комісій, погоджує план роботи методичних комісій, узгоджує й аналізує проведення педагогічних заходів з метою покращення освітніх послуг у громаді.

  14. Методична робота на рік планується на підставі аналізу діяльності професійних спільнот у вигляді окремого розділу річного плану роботи Центру.

 

3.Робота професійних спільнот та постійно-діючих семінарів

  1. Професійні спільноти педагогічних працівників  - це товариства (об’єднання, групи)  педагогічних працівників, які мають спільні інтереси за родом їх професійної (трудової) діяльності, який координує методичну, організаційну роботу вчителів одного або кількох споріднених навчальних предметів, здійснює навчально-методичне забезпечення дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи, організовує вдосконалення відповідної фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти  згідно з рівнями, визначеними законодавством.

  2. Професійні спільноти в своїй діяльності керуються Положенням про професійні спільноти, затвердженим наказом відділу освіти від 07.10.2022 №423.

  3. Постійно-діючі семінари (Далі ПДС) – це форма методичної роботи, яка застосовується з метою навчання, обміну досвідом педагогічних працівників та реалізації їхніх творчих задумів у рамках обраної теми.

  4. Результатом діяльності професійних спільнот, проведених постійно діючих семінарів є готовий методичний продукт (збірка, буклет, посібник тощо).

  5. Координацію роботи ПС та ПДС здійснює Центр.

 

bottom of page